توضیحات:
طرح درس ریاضی سوم دبستان با موضوع تدریس آمار، در قالب فایل Word.
بخشی از متن فایل:
اهداف کلی : آشنایی فراگیران با چوب خط ، جدول و نمودارها
اهداف جزئی : انتظار میرود فراگیران پس از تدریس
1- برای عددها چوب خط بکشند ، جدول بکشند ، نمودار آنها را رسم کنند
2- کاربرد چوب خط و نمودار و جدول را در زندگی روزمره بکار گیرند.
3- تمرینات درس را به خوبی انجام دهند.
4- در انجام تمرینات درس دقت می کند.
معلم در می زند وارد کلاس می شود بچه ها از جا بلند می شود با خواندن سوره ی توحید بر جای خود می نشینند معلم سلام می کند از آنها احوال پرسی می کند. معلم : بچه ها حالتون خوب است . بچه ها خدا را شکر . معلم امیدوارم که روز خوبی را آغاز کرده باشید . بچه های عزیز غائب که نداریم خدا راشکر لطف کنید تکالیف جلسه قبل را روی میز بگذارید تا من آنها را نگاه کنم.
ارزشیابی تشخیصی :
ارزشیابی وردی : انتظار میرود فراگیران پیش نیاز درس جدید را آموخته باشند تا درس جدید بر پایه آنها تدریس شود. 1- رسم چوب خط را بدانند. 2- چرا از چوب خط و جدول و نمودار استفاده می کنیم . 3- محور اعداد را یاد گرفته باشند. از این سه مورد سوالاتی از آنها می پرسیم.
4- در مورد درس گذشته که تدریس شده در مورد درصد از تک تک آنها سوالاتی پرسیده می شود یا اینکه تمریناتی به صورت کتبی در برگه به آنها داده شود تامل کنند.
ارزشیابی پیش آزمون : احتمال می رود فراگیران مواردی را که در سالهای قبل خوانده اند تا حدودی درباره درس بدانند . سوالاتی در این باره می پرسیم : آیا می دانید چوب خط چیست . آیا می دانید جدول را چگونه رسم می کنند. آیا می دانید به چه علت نمودار می کشند.
مدل کلاسی و گروه بندی : مدل کلاسی به شکل U ( یو ) بعد دانش آموزان را در گروه های سه نفر می خواهیم تقسیم شوند و از هر گروه می خواهیم نامی برای گروه خود انتخاب کنند سپس از هر گروه یکی را به عنوان سر گروه انتخاب کنند.
1- برای عددها چوب خط بکشند ، جدول بکشند ، نمودار آنها را رسم کنند
2- کاربرد چوب خط و نمودار و جدول را در زندگی روزمره بکار گیرند.
3- تمرینات درس را به خوبی انجام دهند.
4- در انجام تمرینات درس دقت می کند.
معلم در می زند وارد کلاس می شود بچه ها از جا بلند می شود با خواندن سوره ی توحید بر جای خود می نشینند معلم سلام می کند از آنها احوال پرسی می کند. معلم : بچه ها حالتون خوب است . بچه ها خدا را شکر . معلم امیدوارم که روز خوبی را آغاز کرده باشید . بچه های عزیز غائب که نداریم خدا راشکر لطف کنید تکالیف جلسه قبل را روی میز بگذارید تا من آنها را نگاه کنم.
ارزشیابی تشخیصی :
ارزشیابی وردی : انتظار میرود فراگیران پیش نیاز درس جدید را آموخته باشند تا درس جدید بر پایه آنها تدریس شود. 1- رسم چوب خط را بدانند. 2- چرا از چوب خط و جدول و نمودار استفاده می کنیم . 3- محور اعداد را یاد گرفته باشند. از این سه مورد سوالاتی از آنها می پرسیم.
4- در مورد درس گذشته که تدریس شده در مورد درصد از تک تک آنها سوالاتی پرسیده می شود یا اینکه تمریناتی به صورت کتبی در برگه به آنها داده شود تامل کنند.
ارزشیابی پیش آزمون : احتمال می رود فراگیران مواردی را که در سالهای قبل خوانده اند تا حدودی درباره درس بدانند . سوالاتی در این باره می پرسیم : آیا می دانید چوب خط چیست . آیا می دانید جدول را چگونه رسم می کنند. آیا می دانید به چه علت نمودار می کشند.
مدل کلاسی و گروه بندی : مدل کلاسی به شکل U ( یو ) بعد دانش آموزان را در گروه های سه نفر می خواهیم تقسیم شوند و از هر گروه می خواهیم نامی برای گروه خود انتخاب کنند سپس از هر گروه یکی را به عنوان سر گروه انتخاب کنند.
برچسب ها: طرح درس آمار سوم طرح درس ریاضی سوم آمار طرح درس آمار دانلود طرح درس آمار سوم تدریس آمار سوم فایل طرح درس آمار سوم روش تدریس آمار سوم دانلوئ فایل طرح درس آمار سوم طرح درس ریاضی سوم طرح درس